Čak i kada "laže" deluje ubedljivo: Možemo li "veštački mozak" držati pod kontrolom?
Ljudi previše veruju odgovorima veštačke inteligencije koji ne moraju svaki put da budu tačni, poručuje Prodanović
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Lela
Pa nije to ono da namerno laže, nego kad nešto ne zna - izmisli, i to deluje uverljivo, dok ga malo ne zbunite pitanjem - jesi siguran da je tako? Naravno da može da se drži pod kontrolom. Morate da proveravate sve što vam kaže, tj. napiše, jer ne možete da budete sigurni da je sve tako, i samim tim ga držite pod kontrolom. Čitala sam o tome nešto skoro na blogu 'tesha design'. Danas mnogi koriste usluge veštačkih mozgova, ali niko ne očekuje da oni sve sami rade. Oni su tu da pomognu, ali ne i da rade umesto vas.