Promena za korisnike najpopularnijeg četbota na svetu: OpenAI unapredio uslugu
Dostupno od danas na Čet Dži-Ti-Pi vebu, a biće uvedeno u mobilne i desktop aplikacije u roku od mesec dana
-
Kažu da će se na ovaj način postići ušteda vremena, koje bi čovek morao da odvoji za istraživanje
-
Funkcija će najpre koristiti zaposlenima u oblastima finansija, nauke, politike i inženjerstva
-
Funkcija je za sada dostupna korisnicima programa ChatGPT Pro
Kalifornijska kompanija za razvoj veštačke inteligencije OpenAI je u okviru svog alata Čet Dži-Ti-Pi (ChatGPT) pokrenula mogućnost kompleksnog, dubinskog istraživanja (deep research), odnosno pretragu interneta u više koraka za složene zadatke.
Novi AI agent može da za nekoliko desetina minuta obavi zadatke za koje je ljudima potrebno mnogo sati, navodi se u saopštenju kompanije.
Funkcija je prema tvrdnjama kompanija dizajnirana za ljude koji se bave intenzivnim radom u oblastima finansija, nauke, politike i inženjerstva i potrebna im je temeljno, precizno i pouzdano istraživanje, prenosi Teh kranč.
Pored toga, ona može da bude korisna za sve koji obavljaju kupovine koje zahtevaju pažljivo istraživanje, kao što je kupovina automobila, uređaja i nameštaja.
Pomenuta funkcija je sada na raspolaganju korisnicima pretplate na program Čet Dži-Ti-Pi Pro, a oni će za sada moći da pošalju maksimalno 100 upita mesečno.
Duboko istraživanje je dostupno danas na Čet Dži-Ti-Pi vebu i biće uvedeno u mobilne i desktop aplikacije u roku od mesec dana. Uskoro će moći da je koriste i oni koji su na programima Plus i Tim, dodaje kompanija.
Sposobnost sinteze znanja je preduslov za stvaranje novog znanja. Zbog toga, duboko istraživanje označava značajan korak ka našem širem cilju razvoja opšte veštačke inteligencije (AGI) i može da pomogne u naučnim istraživanjima, objavljeno je na veb stranici OpenAI.
(Ubrzanje.rs/Tanjug)