Vreme čitanja: oko 2 min.
Veštačka inteligencija stiže na Tinder: U projektu učestvovao OpenAI, evo šta su smislili za korisnike
Vreme čitanja: oko 2 min.
Ekperimetisanje sa AI funkcijama počelo pre oko dve godine, a ovo konkretno rešenje usmereno je na poboljšanje korisničkog iskustva

-
OpenAI učestvovao je u pravljenju igre, koja omogućava testiranje umeća u flertu
-
Reč je o vežbi konverzacijskih veština s osobama koje interesuju određenog korisnika
-
Tinder je ograničio broj ovih igara na najviše pet dnevno
Tinder je pre oko dve godine počeo da eksperimentiše s uvođenjem veštačke inteligencije u svoju platformu. Na početku su ovu tehnologiju koristili kao pomoć pri odabiru profilne fotografije, ali su najavili planove za dublju integraciju, zahvaljujući kojoj će se korisnicima prikazivati sadržaj koji ih zanima, kako bi se poboljšao ishod komunikacije i lakše pronašao potencijalni partner ili srodna duša.
Ove nedelje kompanija je predstavila novu AI opciju – neku vrstu igre koja omogućava testiranje sposobnosti flertovanja. The Game Game, kako je nazvana, napravljena je u saradnji s OpenAI i bazirana na njihovom modelu GPT-4o, prvenstveno kao vežba konverzacijskih veština s osobama koje vas zanimaju.
U ovoj igri korisnici dobijaju više virtuelnih karata, a svaka od njih sadrži AI osobu i različit scenario upoznavanja – jedan od primera je slučajno uzimanje tuđeg prtljaga na aerodromu. Cilj igre je, u određenom vremenskom periodu, dogovoriti sastanak ili dobiti broj telefona te osobe, odnosno veštačke inteligencije. Takođe, na kraju će Tinder dati ocenu koliko ste bili uspešni u flertovanju.
Da li ste čovek, šta kaže AI
Poenta je da korisnici mogu razgovarati i vežbati svoje komunikacione i flert veštine u okruženju koje je za njih potpuno sigurno i bez rizika, što bi trebalo da im pomogne u jačanju samopouzdanja.
"Ovo je samo igra. Nije napravljena da zameni razgovore s ljudima. Umesto toga, dizajnirana je da podstakne stvarne konverzacije sa stvarnim ljudima u stvarnom životu", objasnila je Devin Simon iz ove kompanije.
Tinder je ograničio broj ovih igara na najviše pet dnevno, kako bi korisnici vreme na aplikaciji koristili za ono za šta je ona i namenjena – upoznavanje ljudi, a ne razgovor s botovima.
AI će nagrađivati razgovore koji su "flertujući i zanimljivi", kao i toplinu, slušanje i postavljanje dodatnih pitanja koja održavaju razgovor. Zanimljivo je da Simon kaže kako u komunikaciji nije potrebno koristiti velike reči ili izraze – važno je "biti čovek". A to kakav ste čovek, odlučivaće, eto, veštačka inteligencija. Zanimljivo, piše Zimo, pozivajući se na Mashable.
(Ubrzanje.rs/Zimo)
Video: Koliko jednu kompaniju košta da se digitalno transformiše: Koji deo te investicije pokriva država?
Ubrzanje Telegraf zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.