• 1
 ≫ 

Vreme čitanja: oko 1 min.

Temu pred "sudom" EU, imaju 7 dana: Jedna neevropska zemlja već ih blokirala zbog "nezdrave konkurencije"

 ≫ 

Vreme čitanja: oko 1 min.

Zahtev upućen na osnovu Akta o digitalnim uslugama

  • 1
Temu Foto: Shutterstock
  • EK tražila podatke o merama protv ilegalne prodaje

  • Već u maju objavili da će Temu morati da poštuje pravila EU o onlajn sadržajima

  • Indonezija, kako se navodi, preventivno zaštitila mala i srednja preduzeća od šoping platforme, koja direktno povezuje potrošaće sa proizvođačima u Kini

Evropska komisija saopštila je da je poslala zahtev platformi za onlajn trgovinu Temu da dostavi podatke o tome šta je ova platforma preduzela protiv ilegalne prodaje proizvoda.

Komisija je dodala da je ovaj zahtev upućen na osnovu Akta o digitalnim uslugama (DSA), preneo je Rojters.

"Temu mora dostaviti tražene detaljne informacije do 21. oktobra 2024. Komisija će na osnovu procene odgovora koji dobije od sajta Temu odlučiti o narednim koracima", dodaje se u saopštenju EK.

Temu je platforma za šoping u vlasništvu kineske kompanije PDD Holdings, podseća Rojters.

EK je u maju već objavila da će Temu morati da ispoštuje strožija pravila EU o onlajn sadržajima, nakon što je broj njihovih korisnika premašio ključne kriterijume.

U međuvremenu, Indonezija je zatražila od kompanija Gugl (Google) i Epl (Apple) da blokiraju platformu Temu u toj zemlji kako joj se više ne bi moglo pristupiti, saopštio je ministar za komunikacije Budi Arie Setiadi.

Gunung Padang, Indonezija Foto: Andrija Ivanović

Ovaj potez ima za cilj da preventivno zaštiti mala i srednja preduzeća u Indoneziji od jeftinih proizvoda koje nudi Temu, dodao je on, iako vlasti još uvek nisu našle da je u toj zemlji došlo do bilo kakvih transakcija preko ove platforme, prenosi Rojters.

Budi je ukazao da poslovni model Temu, koji povezuje potrošače direktno sa fabrikama u Kini kako bi se znatno smanjila cena proizvoda, predstavlja nezdravu konkurenciju.

On je dodao da njegova vlada takođe planira da zatraži sličnu blokadu za kinesku onlajn šoping uslugu Šein.

(Ubrzanje.rs/Tanjug)

Video: Kako radi 3d štampač: Možete li da prepoznate figuru koja nastaje?

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Ubrzanje Telegraf zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Hogar

    14. oktobar 2024. | 12:48

    SVE STO JE DOBRO ZA OBICAN NAROD A NE STOKU KOJA SE OBOGATILA A I DALJE SE BOGATI NA RACUN NARODA PRODAJUCI IM ISTE TESTVARI ALI DALEKO SKUPLJE ...... TREBA DICI POBUNU U CELOM SVETU PROTIV OVIH ZAPADNIH PARAZITA KOJI UNISTAVAJU NAROD